Jaký vybrat Wing board?

 

Pro tuto kolekci fóliových desek na rok 2022 tým výzkumu a vývoje společnosti F-ONE intenzivně pracoval na dosažení perfektní rovnováhy mezi objemem a velikostí. Prkno potřebuje dostatečný objem, aby plulo, ale ne příliš velký, aby nebránil vzletu, schopnostem zatáčet, rychlosti a celkové jízdě. 

Zaměřili jsme se také na zlepšení pevnosti a tuhosti našich prken, protože sporty jdou kupředu. Jezdci více přitvrzují, skáčou výš nebo dělají nové triky a my jsme potřebovali, aby naše prkna odpovídala těmto novým požadavkům. 

Zde je náš průvodce, který vám pomůže s výběrem prkna F-ONE. Je důležité mít na paměti, že vaše rozhodnutí závisí na úrovni vašich schopností, vaší hmotnosti, obvyklých podmínkách ježdění a zvoleném programu.

 

 

Nová řada Wing prken

Tuto řadu desek jsme vytvořili s ohledem na dostupnost a výkon. Naslouchali jsme ohlasům a požadavkům našeho týmu profesionálních jezdců, ale zároveň jsme se snažili nabídnout úžasná prkna pro každého, kdo je závislý na foilingu. 

Celkově jsou všechna naše prkna užší, tenčí a kompaktnější než většina prken na trhu při stejných objemech. Chceme, aby jezdci měli co nejlepší feeling svého foilu pod nohama, aby mohli snadno startovat a aby měli minimální odpor ve vzduchu pro větší rychlost a kontrolu.

Naše nabídka wingových a surfových foilových prken se letos výrazně rozšířila o tři zcela nové modely a také o nové velikosti a vylepšení těch stávajících. Přidali jsme také nový model a technologii do naší nabídky kite foilových prken a zároveň jsme výrazně vylepšili naše stávající prkna.

U wing foilu platí pravidlo, že vaše váha a úroveň určují, který objem je pro vás nejlepší. Tyto pokyny vás mohou nasměrovat správným směrem

 

 

 

Začátečník: Hmotnost + 40L. Pokud například vážíte 70 kg a chcete se naučit Wingovat, pak si můžete vybrat ROCKET WING ASC 110L nebo ROCKET WING bamboo 105L. Obecně platí, že začátečníci by se měli poohlížet po prknech s objemem 100L a vyšším. Windsurfeři mají zde lehkou výhodu a dokáží se udržet na prkně o objemu své váhy až +20l.

 

 

 

Středně pokročilý: Hmotnost = objem. Jakmile dobře ovládáte křídlo a foil, může objem vašeho prkna zhruba odpovídat vaší hmotnosti. Pokud máte 60 kg, pak většina naší nabídky prken ROCKET WING bude odpovídat vašim potřebám, v závislosti na vašem programu a na tom, jakou konstrukci si vyberete. Tato prkna vám přinesou jistotu a kontrolu a umožní vám neustále se zlepšovat.

 

 

 

Pokročilý: Hmotnost - 15L a více. Jak se zlepšujete, snižování objemu prkna vám dává větší ovladatelnost, odezvu a rychlost. Zde je důležitý faktor kdy Wing board používáte... Například při mé váze 90kg dokážu s boardem 75l startovat ve slabém větru jako např. se 120l prknem, ale nedokážu na něm bezpečně stát, pokud vítr úplně vypne (méně jak 2ms), ke břehu se ale dostanu na kolenou a dokážu držet výšku kolmo k větru. S boardem 54l (mínus 35l k váze) dokážu startovat od 5-6ms a při slabším větru mám problém dostat se ke břehu (cca 4ms pro jízdu na kolenou) při slabším větru už musím na prkně sedět a nejedu kolmo k větru zpět na pláž. Proto je pro české podmínky (vítr u nás vypíná a zapíná, zejména v letních měsících) lepší board větší. 

 
 

Wing Foil Boards

 

 

Rocket Wing & Rocket Wing Carbon

 

 

ROCKET WING (4´4 40l - 6´4 140l) bylo naše první prkno určené pro wing foiling a je ideální pro každého, kdo se mu chce věnovat.

Jedná se o prkna s největší plochou na danou délku, čímž poskytují lepší rovnováhu při jízdě na vodě. Karbonová konstrukce nového ROCKET WING CARBON z něj dělá skvělé freestylové prkno (4´4 40l - 5´0 60l)

 

How to choose your foil board ? 41

Rocket Wing - S & Rocket Wing - S Carbon

 

 

ROCKET WING-S a ROCKET WING-S CARBON (3’6 20l - 5’0 54l) jsou naše pozoruhodné novinky. Pokud rádi surfujete, skáčete nebo jezdíte downwind, nebojte se sáhnout po těchto prknech a jejich nižším objemu, který nepochybně vyvolá neobyčejné emoce.

Jejich specifický, surfový tvar a vyvážené rozložení objemu vedou ke snadným startům, menšímu odporu ve vzduchu a velké kontrole při letu.

How to choose your foil board ? 41 

 

Rocket Wing ASC

 

Intuitivní board ROCKET WING ASC (5’0 60l - 6’2 130l) bráška Rocket Wing s podobným tvarem a odolnější skořepinou, je ideální pro všechny fáze výuky Wing foilu a poskytuje velkou stabilitu, působivou odezvu a snadný a plynulý přechod do letu. Rozšířili jsme nabídku velikostí o pět variant, pro ještě větší zábavu a pohodu na vodě.

 

 

Bamboo vs Carbon ?

 

Volba mezi ROCKET WING nebo ROCKET WING-S z bambusu nebo karbonu se může zdát složitá. Rozdíl v hmotnosti mezi nimi není velký, protože jsme karbon použili pouze kvůli zvýšení pevnosti. Ve skutečnosti pro nás bylo nezbytné nabídnout karbonová prkna, protože jezdci posouvají své limity více než kdy dříve.

V podstatě platí, že pokud neskáčete vysoko a věnujete se spíše freeridingu nebo downwindingu, pak vám budou ideálně vyhovovat celobambusová prkna. Pokud víte, že budete skákat nebo dělat tvrdší přistání, pak musíte sáhnout po karbonových prknech.

 

How to choose your foil board ? 47

 

 

ASC vs Bamboo

 

Díky nejmodernější konstrukci ASC je prkno ROCKET WING ASC maximálně odolné, ale je o něco těžší než prkno ROCKET WING. To je způsobeno průhlednou vrchní fólií přidanou na naše prkna ASC, která jim dodává pevnost a činí je neuvěřitelně odolnými proti promáčknutí a poškrábání.

 

How to choose your foil board ? 46

 

Surf Foil Boards

Rocket Surf

 

ROCKET SURF (4’2 28l - 5’6 43l)  má kompaktní design, který vám zaručí, že můžete jezdit, startovat, pumpovat nebo carvovat s maximální kontrolou. Jeho tvar byl optimalizován a konstrukce zesílena pro ještě lepší přesnost a kontrolu.

How to choose your foil board ? 41

Rocket Sup Downwind

Náš ROCKET SUP DOWNWIND (5’10 90l - 6’6 140l)  je fantastické prkno na surfování a je to také nejlepší prkno na downwind. Jeho tvar je dokonalou kombinací vlastností našich předchozích SUP foilových prken, a to vše při zachování správné rovnováhy mezi maximálním objemem a rychlostí. Je to působivé prkno, které vám umožní nekonečně dlouhý let.

How to choose your foil board ? 41

 
 

 

 

 

 

Wing & Surf Foil boards konstrukce & technologie

 

 

Naše wing a surf foil prkna jsou k dispozici ve třech konstrukcích: Full Bamboo, HD Foam Carbon Composite, and the ASC.

 

 

 

How to choose your foil board ? 38

 

 

Konstrukce Full Bamboo využívá přirozených vlastností bambusových dýh umístěných mezi vrstvami ze skelných vláken a vytváří pevný, odolný a lehký plášť celé desky. Některá prkna jsou navíc vybavena další vrstvou bambusu (Double Bamboo Deck) v oblasti postoje, aby byla deska ještě odolnější vůči lokálním tlakům paty a promáčknutí.

Desky s Wing Foil zhotovené z pěnového uhlíkového kompozitu HD jsou fantastické pro freestyle.

A konečně prkna Air Shield Composite (ASC) jsou konstruována kolem lehkého vstřikovaného EPS jádra vytvarovaného do našeho originálního tvaru. To je laminováno kompozitem z vysoce pevných skleněných vláken, epoxidové pryskyřice a štítu z vysoce kvalitní ochranné vrchní vrstvy. Desky ASC jsou reaktivní a extrémně odolné.

 

How to choose your foil board ? 41

 

 

Nakonec je naše sbírka desek 2022 mimořádně kompletní a rozsáhlá. Výběr správného foilového prkna je stejně důležitý jako výběr nejvhodnějšího hydrofoilu nebo křídla pro vaši úroveň dovedností a použití. Naše rozmanité tvary, velikosti a konstrukce vyhoví všem vašim potřebám. pokud si nejste jistí výběrem, budeme rádi pokud nás kontaktujete 776 625 029. Navštívit můžete také naše spřátelené školy, kde dodáváme zejména desky ASC (Nové Mlýny, Chorvatsko, Sardínie) 

 

Zpět do obchodu