Jak vybrat wing board 2024?

Společnost F-ONE se zaměřuje na inovace a rozsáhlý výzkum a vývoj a nabízí ucelenou řadu foilových prken přizpůsobených potřebám každého jezdce, od konstrukcí vhodných pro začátečníky až po specifické modely pro pokročilé jezdce a profíky. Každé prkno ztělesňuje náš závazek k dokonalosti v oblasti řemeslného zpracování i funkčnosti a zajišťuje jedinečný výkon na vodě.

 

U této řady foilových prken tým výzkumu a vývoje intenzivně pracoval na tvaru každého prkna a zaměřil se na nalezení dokonalé rovnováhy mezi objemem a velikostí. Prkno potřebuje právě takový objem, aby plulo, ale ne příliš velký, aby nebránil vzletu, schopnostem zatáčet, rychlosti a celkovému využití.

 

Zde je náš průvodce, který vám pomůže s výběrem vašeho foilového prkna F-ONE. Je důležité mít na paměti, že vaše rozhodnutí závisí na úrovni vašich dovedností, vaší hmotnosti, obvyklých podmínkách jízdy a zvoleném programu.

 

 

Nová řada Wing prken

 

 

Tuto řadu desek jsme vytvořili s ohledem na dostupnost a výkon. Naslouchali jsme zpětné vazbě a požadavkům našeho týmu profesionálních jezdců, ale zároveň jsme se snažili nabídnout úžasná prkna pro každého, kdo je závislý na foilingu.


Naše řada foilových prken se v průběhu let stále rozšiřuje a zdokonaluje podle toho, jak se vyvíjejí požadavky jednotlivých sportů. Celkově jsou naše prkna tenčí než většina prken na trhu pro stejný objem, abyste měli co nejlepší pocit z foilu při každé session. Chceme také, aby jezdci mohli snadno vzlétnout a aby měli minimální odpor ve vzduchu pro větší rychlost a kontrolu.


U wing foilingu platí pravidlo, že vaše hmotnost a úroveň určují, který objem je pro vás nejlepší. Tyto pokyny vás mohou nasměrovat správným směrem:

 

 

⚠ DRAFT - HTCY FOILBOARD ⚠ 4

 

 

Řada ROCKET WING

Začátečníci:Hmotnost + 40L. Pokud například vážíte 70 kg a chcete se naučit sportovat, pak si můžete vybrat ROCKET WING ASC 110L nebo ROCKET WING bamboo 105L. Obecně platí, že začátečníci by se měli poohlížet po prknech s objemem 100L a vyšším.

Pro středně pokročilé:Hmotnost = objem. Jakmile budete dobře ovládat křídlo a foil, může objem vašeho prkna zhruba odpovídat vaší hmotnosti. Pokud máte 60 kg, pak většina z naší nabídky prken ROCKET WING bude odpovídat vašim potřebám, v závislosti na vašem programu a na tom, jakou konstrukci si vyberete. Tato prkna vám přinesou jistotu a kontrolu a umožní vám neustále se zlepšovat.

Pro pokročilé:Hmotnost - 15L na. Jak se zlepšujete, snižování objemu prkna vám přináší větší ovladatelnost, odezvu a rychlost. Nebe je limit. Pokud chcete mít jedno prkno také pro low wind, je -10l až -15l opravdu ideální hranice

 

Moje dosavadní zkušenosti

Například při mé váze 85kg dokážu s boardem 70l startovat ve slabém větru jako např. se 120l prknem, ale nedokážu na něm bezpečně stát, pokud vítr úplně vypne (méně jak 2ms), ke břehu se ale dostanu na kolenou a dokážu držet výšku kolmo k větru. S boardem 54l (mínus 35l k váze) dokážu startovat od 5-6ms a při slabším větru mám problém dostat se ke břehu (cca 4ms pro jízdu na kolenou) při slabším větru už musím na prkně sedět a nejedu kolmo k větru zpět na pláž. Proto je pro české podmínky (vítr u nás vypíná a zapíná, zejména v letních měsících) lepší board větší. Pokud chcete mít jedno prkno také pro low wind, je -10l až -15l opravdu ideální hranice pro zkušeného jezdce.

⚠ DRAFT - HTCY FOILBOARD ⚠ 3

 

 

Rocket Midlength & DW pro

 

Pokyny pro výběr správného objemu pro váš ROCKET MIDLENGTH jsou podobné těm, které bychom doporučili pro naši řadu ROCKET SUP DOWNWIND PRO.

-Začátečník: Hmotnost + ~40 L

Například pokud vážíte 80 kg a chcete se naučit sportovat s ROCKET MIDLENGTH, pak si můžete vybrat prkno 6'2 120L.

-Mírně pokročilí: Váha + ~25 L

Jakmile budete dobře ovládat křídlo a foil, nebo si již budete jistí ve foilování na křídle, můžete přejít na nižší objem.

Pokročilý: -Vyšší rychlost: 1,5 m/s: Hmotnost + ~15 L

 

 

 

Řada wing board

 

 

⚠ DRAFT - HTCY FOILBOARD ⚠ 6

 
 
 
 
 
Naše nabídka desek s křídlovou fólií zahrnuje širokou škálu možností - na výběr je šest modelů a tři různé konstrukce.
 

 

 

 

Rocket Wing a Rocket Wing Carbon

Desky ROCKET WING jsou speciálně navrženy pro potřeby tohoto sportu, jsou odolné, uživatelsky přívětivé a velmi intuitivní. Jedná se o prkna s největší plochou na danou délku, čímž zajišťují lepší rovnováhu při jízdě na vodě. Karbonová konstrukce prkna ROCKET WING CARBON z něj dělá také skvělé freestylové prkno.

 

 

 

 

 

Pokud hledáte kompaktní a stabilní prkno pro freeride a freestyle, ROCKET WING je pro vás to pravé.

 

 

 

 

Rocket Wing-S a Rocket Wing-S Carbon

ROCKET WING-S a ROCKET WING-S CARBON jsou nejlepší volbou pro wing foiling ve vlnách. Pokud rádi křižujete, surfujete nebo skáčete, nebojte se sáhnout po těchto prknech a jejich nižším objemu. Jejich specifický, surfařský tvar a vyvážené, rafinované rozložení objemu vedou ke snadným startům, menšímu odporu ve vzduchu a velké kontrole při letu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocket Wing ASC

Intuitivní křídlo ROCKET WING ASC je ideální pro všechny fáze vývoje křídla a poskytuje stabilitu ze strany na stranu, působivou odezvu a snadný a plynulý přechod do letu. Je to prakticky nejodolnější a nejdostupnější foilové prkno z naší nabídky.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Rocket Midlength

Novinka která přijde v létě 2024 ROCKET MIDLENGTH představuje pragmatickou evoluci v naší nabídce foilových desek a kombinuje efektivitu a klouzavost našich SUP desek po větru se stabilitou a lehkostí našich wing foilových desek. Tato prkna byla navržena tak, aby nabízela velmi rychlý a snadný rozjezd, lepší ovladatelnost a optimální stabilitu.

Budou nejlepší volbou pro jezdce, kteří chtějí co nejrychleji startovat zejména za slabého větru, pro ty, kteří chtějí jezdit s menším křídlem, nebo pro ty, kteří hledají quiver s jedním prknem.

 

 

 

 

 

 

 

 ⚠ DRAFT - HTCY FOILBOARD ⚠ 10

 

 

 

 

 

 

 

 
Rocket Surf

 

ROCKET SURF je speciálně navržen pro surfování na foilu, má kompaktní a úzkou konstrukci, která vám zaručí, že budete moci jezdit, startovat, pumpovat nebo carvovat s maximální kontrolou po celou dobu jízdy, což vám umožní snadno chytat vlny.

 

 

 

 

 

 
 
 
 ROCKET SUP DW PRO
 

ROCKET SUP DW PRO byl navržen tak, aby minimalizoval odpor vzduchu a podporoval včasné a efektivní starty v jakýchkoli podmínkách, ať už jde o rovné vody, velké boule na otevřeném oceánu nebo wing s mírným větrem. Toto prkno, které je k dispozici v bambusové nebo karbonové konstrukci, vám umožní zažít čistý drive a svobodu downwindu.

 

 

 

Jaký board vybrat?

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu