Ekopren ALT 4/3 2023

Naše nová řada ALT (zkratka pro "Alternative") je vyrobena ze 100% přírodní gumy YULEX. Jedná se o náš nejudržitelnější wetsuit v nabídce - který bychom už nenazýváme neoprenem, jelikož tento neobnovitelný materiál neobsahuje.  Na rozdíl od omezených zdrojů, jako je ropa a vápenec, je přírodní kaučuk obnovitelným zdrojem. Získává se přímo ze stromů kaučovníku (z lesů s certifikací FSC), aniž by se musel pokácet.

Parametry:

- 4/3 mm tloušťka

- 100% přírodní guma Yulex Pure®

- přední zip

- střih navržený ve 3D

Chceš se dozvědět víc o Manera neoprenech? Přečti si článek o tom, jak neopreny vyrábíme a proč dbáme na udržitelnost.

vyroba alt

barva
Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Obvykle 7-14 dní Skladem Obvykle 7-14 dní Zvolte variantu
Značka: Manera
–30 % 11 490 Kč
Kategorie: Pánské
Pohlaví: Pánské
Řada: Alt
Tloušťka neoprenu: 4.3
Zip: Front Zip
Men ALT 43 black front
Akce
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA –30 %

Snímek obrazovky 2023-09-18 v 14.24.17

Jak je vyroben?

Snímek obrazovky 2023-09-18 v 14.24.01

Yulex Pure® je přírodní kaučuk na rostlinné bázi, který představuje čistší alternativu k tradičnímu neoprenu na bázi ropy nebo vápence.
Společnost Yulex® spolupracuje s plantážemi stromů Hevea s certifikací FSC, na kterých sklízí surový kaučuk, a poté jej pomocí svého jedinečného procesu přeměňuje na 99 % čistý pevný přírodní kaučuk.

Obnovitelný
Na rozdíl od omezených zdrojů, jako je ropa nebo vápenec, je přírodní kaučuk obnovitelným zdrojem.
Získává se přímo ze stromů Hevea bez jejich kácení, což zajišťuje dlouhodobou stabilitu dodávek i výrazně menší dopad na životní prostředí.

Snížená spotřeba vody
Na výrobu jedné tuny kaučuku Yulex je zapotřebí 25 000 l vody, zatímco neopren na bázi vápence vyžaduje více než desetinásobek tohoto množství. Yulex navíc recykluje odpadní vodu tím, že ji znovu využívá během výrobního procesu.

Snížená spotřeba energie
Výroba jedné tuny Yulexu vyžaduje 1 150 kWh, zatímco neopren na bázi vápence vyžaduje více než 29krát tolik.

Snížená uhlíková stopa
Společnost Yulex uvádí, že používání jejího přírodního kaučuku namísto tradičního neoprenu snižuje uhlíkovou stopu našich neoprenů o 80 %.

Proč ještě nevyrábíme všechny naše neopreny z materiálu Yulex Pure®?
Ekopreny Yulex Pure® jsou přibližně o 30 % dražší než naše nejdražší neopreny. Chápeme, že ne každý si to může dovolit. Jsme tu proto, abychom pomáhali vášnivým lidem, co nejlépe využít čas strávený ve vodě, a ne proto, abychom se zaměřovali pouze na vyšší společenskou třídu. Zatímco my i ostatní značky budeme uvádět na trh stále více modelů neoprénů z přírodního kaučuku, cena suroviny by měla být stále dostupnější. Pak budeme moci kus po kusu přejít u všech neoprenových produktů na Yulex Pure®.

Technologie

Snímek obrazovky 2023-09-14 v 14.25.10

Navrženo ve 3D

Tradiční postup v odvětví zahrnuje výrobu neoprenů z 2D střihů. My jsme však přišli s revoluční metodou 3D designu. Používáme počítačové programy pro vytvoření trojrozměrného modelu, který převedeme do 2D střihů, které sedí s perfektní přesností.

Strategický střih

Znáte to, některé neopreny drhnou a dráždí v místech, kde jsou nevhodně použity švy. To se u Manera neoprenů nestane. Tohle jsou základní pravidla pro naše střihy:

- vyvarujeme se švům v místech tření, žádné vyrážky

- neumisťujeme švy do míst, která se napínají - zvyšujeme odolnost a flexibilitu

- švy se napínají horizontálně i vertikálně

- posilujeme strategické části a panely tam, kde je potřeba

Proces výroby

VÝROBA

Velikosti

XS S ST MS M MT LS L XL XXL
Váha kg 54-62 62-70 62-70 70-78 70-78 70-78 78-86 78-86 86-94 94-102
Výška cm 157-176 162-181 176-191 162-175 170-185 180-195 166-180 175-190 177-196 181-201

Sizecharts-wetsuits-new-men1

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST NEOPRÉNU?

Pro nás ve společnosti MANERA je zásadní, aby naši zákazníci snadno našli svou velikost, aniž by si museli měřit metrem po celém těle. Proto jsme intenzivně pracovali na našich tabulkách velikostí, aby každý našel svou velikost na první pohled a s informacemi, které má již k dispozici.
Každý zná svou váhu a výšku, proto používáme pouze tyto údaje a také několik přátelských rad:

1. Váha je prioritou: V mřížce najděte svou váhu a poté výšku. Výběr kombinézy je nejprve otázkou objemu, takže hmotnost je na prvním místě před výškou.

2. Při zkoušení našich neoprénů je nutné cítit se těsně. Nabízíme inovativní 3D střih; měl by být velmi těsný. Neopren po několika hodinách ve vodě povolí; pokud si vezmete příliš volnou velikost, neopren vám po několika sezeních nebude správně sedět.

3. Uvádíme rozmezí velikostí, protože každý typ postavy je jedinečný. Pokud se nacházíte v dolní části intervalu (např.: 70 kg pro muže velikosti M), budete mít neopren poměrně volný. Když jste ve vysokém intervalu (např.: 78 kg pro muže velikosti M), bude vám poněkud těsný.

4. Mezi velikostmi "vysoký": Pro vysokou a štíhlou postavu doporučujeme velikost "T" od 10 kg pod vaší výškou (např.: 70 kg pro 180 cm = St).

5. Mezi velikostmi "short": Doporučujeme velikost "S" pro nízkou a širokou postavu, od 10 kg nad vaší výškou (např.: 75 kg pro 165 cm = Ms).

Produktové video