F-one SWING v3 2023

Posuňte wing foil riding, surfing a freefly s pomocí SWING V3. Díky jeho stabilitě, lehkosti, obratnosti a ovladatelnosti je naše legendární SWING tím nejlepším nástrojem pro jízdu na vlnách a downwind. S novým a revolučním designem od F-ONE a nejnovějšími technologiemi a materiály zaručuje tato křídlo maximální výkon při surfu a v otevřeném oceánu.

  • Jeho kompaktní design zlepšuje možnosti freefly letu; vaše jediná soustředěnost bude zaměřena na váš foil a vlnu nebo downwind.
  • Jeho síla vám umožňuje použít menší prkno, foil nebo křídlo pro jedinečný pocit svobody.
  • Jeho obratnost a stabilita vám pomohou zvládnout všechny vaše manévry, otočky nebo tacky.
  • Nabízí snadnou a kontrolovanou jízdu bez velkých zrychlení.
  • Díky použití materiálů HITEX, NANO a HT80 je zajištěna vyšší odolnost a trvanlivost.

 

Jaký vybrat mezi STRIKE a SWING?

 

velikost
barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem
Značka: F-ONE
–40 % 16 970 Kč
Kategorie: WING křídla
Záruka: 2 roky
Pohlaví: Unisex
Rok: 2023
Zaměření: Wing foil
swing v 3 1280x1280
Akce
ZDARMAZDARMA –40 %

Video

Program

 

 

Popis

 

Pro tento SWING V3 jsme pracovali na lehkosti a rovnováze, abychom mohli zaměřit jeho program na surfování a downwind. Hlavně jsme se soustředili na tři oblasti: materiály, umístění těchto materiálů a design, aby jsme zlepšili ovladatelnost a odolnost.

 

MATERIÁLY

 

 

Náběžná hrana SWING V3 je vyroben z materiálů HITEX 158g a 178g. Tento zbrusu nový polyester s vysokou pevností, exkluzivní pro F-ONE, nabízí skvělou odolnost proti protahování a tím i větší trvanlivost a výkon.

Vzpěra má díky materiálu HITEX 158g menší průměr a disponuje nezávislým ventilem pro lepší kontrolu tlaku. Dlouhodobé zesílení též pomáhá s ovládáním tvaru a odolnosti nosníku.

Tři centrální segmenty přední hrany na každé straně nosníku jsou vyrobeny z HITEX 178g, zatímco zbylé segmenty jsou z 158g. Oba materiály jsou dokonale rozloženy tak, aby braly v potaz různé napětí, vysoké tlaky a rozložení váhy v této oblasti.

Od začátku jsme také zachovali tenký průměr přední hrany na koncích křídla, což zajišťuje obratnost, pohodlí a kluz, ale také lehkost a menší setrvačnost.

SWING V3 je vybaven naším novým materiálem NANO. Tento inovativní mikro ripstopový polyester o hmotnosti 55g je použit na celém plášti křídla, s výjimkou odtokové hrany. Díky nanovrstvě a procesu plasmatického ošetření, má zvýšenou tuhost, odolnost proti protahování, trhlinám a větší trvanlivost.

Odtoková hrana SWING V3 je vyrobena z našeho nového materiálu HT80, což je tkaný polyester s dvojitým ripstopem s vysokou pevností. Tento materiál značně zvyšuje odolnost proti trhlinám a sílu této části, zejména při surfování na vlnách, kdy křídlo flatruje.


DESIGN KŘÍDLA

 

Díky inženýrskému návrhu jsme vytvořili zcela nový design, přičemž vše bylo přesně promyšleno tak, aby se tvar křídla přizpůsobil napětí a novým materiálům.

Každý panel na SWING V3 je pečlivě umístěn tak, aby unesl určité zatížení. Přední část křídla kombinuje horizontální panely oddělené svislým švem s inovativními radiálními středovými panely, které přesně kopírují každou trajektorii zatížení. Zadní hrana je ovládána vertikálním panelem o hmotnosti 80g. Malé radiální řezy jsou také implementovány na koncových špičkách křídla a na zadní straně nosníku, aby se rovnoměrně rozkládaly napětí. Vedení vlákna přesně podél trajektorií zatížení umožňuje kontrolovat pružnost na úrovni, která nebyla dosud na křídle dosažena.

Díky posunutým švům lépe spolupracují tkanina a její švy, což zajišťuje hladký a účinný profil a tvar křídla se pod zatížením nikdy nedeformuje. Ovládání profilu je ideální, zejména ve vyšších rychlostech, kdy je stabilita vynikající a je možné plně vyváženě jezdit na obou ramenech a s maximálním komfortem.

Nové napětí zadní hrany a radiální řezy přinesly neuvěřitelný výkon a ovladatelnost. Inovativní zatížení zadní hrany, složené z překrývajících se panelů z tvrdého Mylaru a Dacronu, dále pomáhá udržovat profil elegantní a efektivní, což vede k nejvyšší stabilitě, výkonům a trvanlivosti.

Každé zesílení tohoto křídla bylo přehodnoceno, aby zajistilo trvanlivost a úsporu hmotnosti.

 

HANDLES

 

Pro další zlepšení a optimalizaci ovládání křídla jsme zpevnili naše držáky, přičemž jsme zachovali původní lehkou konstrukci bez pevných dílů, které by mohly poškodit vaše křídlo, poškrábat váš foil nebo vás zranit. Naše držadla jsou akorát pevná, ergonomická a pohodlná a umožňují určitou flexibilitu, takže vaše zápěstí je vždy ve stejné linii s vaším paží.

Tímto jsme také získali možnost navrhnout nosník přesně tak, jak jsme chtěli. Jeho přední část se rovná přední ruce a teprve poblíž zadní ruky stoupá do profilu křídla. To vede k přirozenější poloze pro ovládání.

 

EXCELENCE NA VLNÁCH

SWING V3 je prakticky zcela nové křídlo a zlepšení V2 ve všech oblastech. Díky optimalizovaným materiálům a designu je toto křídlo super stabilní, lehké, pohodlné a vyvážené, přičemž zachovává určitou hladkost v tažení.

SWING V3 má sníženou rozpětí, což usnadňuje manévrování a surfování; každá změna směru je mnohem plynulejší. Můžete se soustředit na své trajektorie, vlny a ovládání svého foilu, aniž byste museli kontrolovat, zda se dotýkají koncovky křídla vody. Křídlo se dokonale drží vzduchu v neutrální poloze při otáčení na vlnách a skvěle létá, čímž vám umožňuje volně využívat sílu vlny s minimálním odporem. Surfování nebo downwinding přinese neuvěřitelnou radost.

Jeho kompaktnost spolu s novým, výkonnějším profilem poskytuje vynikající rozjezd s jednoduchým pumpováním. To umožní každému jezdci, bez ohledu na jeho úroveň, používat menší plochu pro ještě větší obratnost. Jeho tah vám také umožní používat menší prkno pro ještě větší svobodu při surfování.

SWING V3 snadno nabírá rychlost, ale s dobrým úhlem se nechá snadno zapomenout při volném letu. Generuje sílu okamžitě, a tato okamžitá síla se může ukázat jako rozhodující při opouštění vlny nebo opětovném rozjezdu, abyste se bezpečně dostali k další vlně. Nakonec je toto křídlo také perfektní pro zkoušení a zvládnutí všech manévrů, jako jsou obraty a otáčky o 360 stupňů atd.

Celkově je wing foiling s SWING V3 mimořádně intuitivní. Začátečníci i zkušení jezdci si užijí jeho jemný pocit a snadnou ovladatelnost. Díky své široké rozsahu větrů je jízda v oblasti s nízkým i vysokým větrem nekonečně zábavná a kreslení snových linií nikdy nebylo tak jednoduché.

Dostupné ve velikostech: 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5 m².

 

 

Technologie

 


Aby společnost F-ONE vyhověla specifickým potřebám vývoje křídel a draků a nabídla vysoce výkonný a odolný výrobek bez použití nepřístupných materiálů, vyvinula HITEX, nový polyester s vysokou pevností. Tento nový materiál, který je k dispozici v gramáži 158 g a exkluzivně pro F-ONE v gramáži 178 g, je neuvěřitelně odolný vůči průtažnosti a zvyšuje trvanlivost křídel a draků.

HITEX je inovativní polyesterové vlákno s vysokou houževnatostí a vylepšeným vysoce kvalitním tkaním a povrchovou úpravou, která zvyšuje odolnost tkanin. Hmotnost 178 g je nová a dokonale odpovídá potřebám středové vzpěry a středu její náběžné hrany. Lehčí 158g se používá v koncích náběžné hrany.

HITEX, který se používá v celé nafukovací konstrukci křídel a draků a je navržen tak, aby zvládal vysoké tlaky při nafukování, nabízí výkon a odolnost. Díky rozsáhlé práci Sail Engineeringu umístil výzkumný a vývojový tým každou hmotnost HITEXu do různých oblastí, což umožňuje absolutní kontrolu tvaru

 

HITEX - Strength in every thread. 8

 

 

 

NANO

Tento mikro ripstopový polyester o hmotnosti 55g se používá na pláštích našich SWING V3, CWC V2, BREEZE V4 a ONE V2. Křídla a draky jsou často ponechávána ve větru, kde flatrují Jsou také často mokrá, slaná a zaprášená, což jsou všechno faktory, které je oslabují. Plášť musí být proto velmi odolný, aby si udržel svou tuhost i dlouhodobě a zajistil stejnou úroveň výkonu od dne nákupu až do konce své životnosti. Těší se nanovrstvě a procesu plazmatického ošetření, díky čemuž získává zvýšenou tuhost, odolnost proti protahování a trhlinám a trvanlivost. Plazma je ekologická technologie používaná v naší závodě s bluesign certifikací, která využívá méně chemikálií v procesu zpracování, zároveň však zaručuje stejné výkony a stabilitu.

 

 

 

HT80

je tkaný dvojitý ripstop s vysokou pevností vyrobený z polyesteru, který přináší zvýšenou stabilitu a umožňuje lepší kontrolu profilu draku nebo křídla.

Tento materiál zaručuje vysokou odolnost proti protahování a trhlinám, stejně jako zvýšenou trvanlivost v průběhu času.

 

 
 
SAIL ENGINEERING 
 
je věda o řízení naší konstrukce a jejího chování při letu. Tyto funkce byly vytvořeny s jediným cílem:
Zvládnutí zatížení draka, aby si udržel požadovaný tvar po co nejdelší dobu.

 

1 - NAPÍNACÍ ŠŇŮRA OSNOVY

Tkaniny mají podélnou přízi 0° (osnova) a příčnou přízi 90° (útek). Proto má tkanina velkou odolnost proti prodloužení a pevnostní schopnosti, pokud na ni působí napětí podél přízí 0° nebo 90°. Ale bude se deformovat a roztahovat, když bude působit napětí pod úhlem řekněme 45°.

2 - PANELOVÁNÍ S ŘÍZENÍM ZATÍŽENÍ

Při konstrukci panelů pro kontrolu zatížení dbáme na to, aby byly panely z tkanin orientovány osnova/útek, což znamená, že dráha zatížení probíhá přes příze. Tkaniny a švy jsou pak v nejlepší poloze pro přijímání napětí a zachování původního tvaru draka. 

3 - ROZLOŽENÉ ŠVY

Většina napětí zadních šňůr draka je rozložena přes panely a švy na vlečném okraji. Protože jsou švy výrazně tužší než tkanina, kterou spojují, mají tendenci se při zatížení namáhat a deformovat tak profil. Odstupňované švy tuto linii napětí přerušují tím, že vyrovnávají tuhost mezi švy a látkou, což pomáhá rozložit zatížení na větší plochu a zachovat původní tvar i při vysokém zatížení.

4 - ŘÍZENÍ HMOTNOSTI TKANINY

Naše plachty mají čtyři různé gramáže látky, od 52 do 155 g/m². Konstrukce plachet nám umožňuje kontrolovat tvar a řídit napětí při zatížení bez použití těžkých tkanin nebo objemných konstrukcí, proto můžeme snížit hmotnost látky a její použití. Výsledkem je lehčí a optimalizovaný drak.

 

   

 

 

 

 

RADIAL TIPS

Malé radiální řezy jsou provedeny také na koncích křídel a na zadní straně vzpěry, aby se rozložilo napětí. Přesné zarovnání vláken podél drah zatížení znamená, že roztažení lze kontrolovat na dosud nevídané úrovni na křídle.

 

 

STRIKE V.3 VALVES
 

Křídlo má dva vysoce účinné nafukovací ventily: jeden na centrální vzpěře a druhý na náběžné hraně. Tyto dvě oblasti křídla jsou vystaveny různým silám, a proto vyžadují dvě různá tlaková doporučení. Díky tomu je centrální vzpěra tenčí v průměru a získává na tuhosti díky nezávislému ventilu, který umožňuje lepší kontrolu jejího tlaku.

 

 

3D view

Zpět do obchodu