Jak vybrat kite?

 

Poslání společnosti F-ONE je poskytovat zákazníkům co nejintuitivnější jízdu. Intuitivní znamená, že při jízdě nemusíte přemýšlet.

U této kolekce draků 2023 F-ONE tým výzkumu a vývoje intenzivně pracoval na konstrukci vrchní látky, abychom zaručili lepší řízení zátěže a dokonalou kontrolu tvaru draka bez ohledu na podmínky. 

Každý drak byl pečlivě promyšlen, takže se každý jezdec musí soustředit pouze na to, aby si užil daný okamžik, zatímco se drak chová přesně tak, jak jsme ho navrhli. 

Zde je náš průvodce, který vám pomůže s výběrem draka F-ONE. Vaše rozhodnutí se nakonec bude lišit v závislosti na zvoleném programu, úrovni dovedností a síle větru. 

 


 

                                       
 

Sail Engineering

 

Draky navrhujeme od dubna 1998. Během let jsme se naučili, že design a výběr látek jsou jen jedním z kroků ke stavbě draka nebo křídla bez rušivých vlivů. Klíčem je analyzovat a pochopit napětí při zatížení, abychom mohli lépe kontrolovat naši konstrukci a její chování při létání. K tomu slouží sail engineering. 

Během několika posledních měsíců tento komplexní výzkum prospěl modelům BANDIT, BANDIT S, TRIGGER a BULLIT. Náš výzkumný a vývojový tým se zaměřil na tři hlavní body: paneláž pro kontrolu zatížení a napínací látky ve správném směru, nové a originální rozložené švy a řízení hmotnosti látky. 

Ty zaručují stejně hladký profil jako dosud pro ještě větší efektivitu, stabilitu a ostřejší výkony.

 

 

Prezentace sortimentu a programy

Nabízíme sedm nafukovacích draků a dva komorové draky Ram, které pokrývají všechny disciplíny, podmínky a rozsáhlý rozsah větru.

 

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

How to choose your F-ONE kite ? 9

 

How to choose your F-ONE kite? 3

BANDIT – Performance Freeride

Nejhledanější už 16 let a stále utíká :-), BANDIT nikdy nezklame. Od freeridu po kite foiling, Big Air nebo strapless, tento kite umí všechno a umí to úžasně dobře. 

Jeho Delta C-Shape a 3 spíry spolu s rozsáhlým a dokonale vyladěným konstrukčním řešením plachty, včetně rozložených švů na náběžné a odtokové hraně a nových zátěží tkanin, řídí profil a tvar draka a přináší neuvěřitelně intuitivní, stabilní a efektivní jízdu v širokém rozsahu větru.

K dispozici je v 7 velikostech od 7 m² do 14 m².

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

BANDIT S – Surf / Strapless

BANDIT S je skutečným partnerem surfaře. Ve vlnách sleduje každý váš pohyb s naprostou kontrolou a umožňuje vám hladce kitovat ve správné poloze a jezdit podle citu. 

Díky jeho tvaru Delta C a 3 spírám spolu s rozloženými švy na odtokové hraně a novým látkovým uspořádáním je kite vysoce citlivý, intuitivní a schopný super driftu.

K dispozici je v 8 velikostech od 4 m² do 11 m².

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

TRIGGER – Big Air

Kite TRIGGER, je dokonalou zbraní pro vysoké skoky a zároveň freeridovým strojem. Díky 5 spírám, vysokému poměru stran a zploštělému profilu oblouku vám tento kite přinese čistý hangtime, obrovské boosty, progresivní vertikální stoupání a super hladká přistání.

Rozložené švy na odtokové hraně mají za následek dokonale vyrovnaný profil vrchlíku, což přináší ještě větší pocit stability bez rušení nebo pohybu baru.

K dispozici je v 7 velikostech od 6 m² do 12 m².

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

BULLIT – Big Air / Megaloop – teprve přichází

BULLIT byl navržen pro milovníky silného větru a adrenalinu. Díky 5 vzpěrám, které zajišťují stabilitu a ovladatelnost, je to drak pro Big Air, který potřebujete pro vysoké skoky a megalopy s absolutní kontrolou.

Tento drak také těží z naší vize plachtového inženýrství, s rozloženými švy a naším novým 66g polyesterovým dvojitým ripstop panelem na odtokové hraně, který nabízí výjimečnou kontrolu v kiteloopech a skvělý pocit kontroly. 

K dispozici je v pěti velikostech, od 6 m² do 10 m².

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

WTF?! – Freestyle / Freestyle Unhooked

WTF?! je čistý C-kajt s 5 vzpěrami navržený tak, aby exceloval ve freestyle kiteboardingu.

Pop draka je obrovský a následný slack je náhlý a dává jezdci dostatek času na několik handlepassů :-). Z triku vás pak vytáhne rychlostí a stabilitou.

K dispozici je ve 4 velikostech: 8, 9, 11 a 13 m².

 Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

BREEZE – Light Wind Freeride

BREEZE přináší bezkonkurenční výkony při slabém větru a je jedním z uživatelsky nejpřívětivějších jednospírových draků na současném trhu. 

Tento drak Delta C-Shape je určen pro každého, kdo chce lehkou sestavu, která nabízí neuvěřitelnou ovladatelnost a skvělé výkonnostní schopnosti v lowwind.

Je k dispozici v 6 velikostech: 7, 9, 11, 13, 15 a 17 m²

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

ONE – Beginners / School

ONE je náš drak pro začátečníky se 3 vzpěrami a tvarem Delta C. Snadno ovladatelný, přístupný, intuitivní, dokonale vyvážený a extrémně odolný drak má vše, co je potřeba k tomu, aby vám usnadnil pokrok.

Je k dispozici v 6 velikostech: 4, 5, 7, 9, 11 a 13 m².

 

 

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

How to choose your F-ONE kite ? 10

 

How to choose your F-ONE kite? 5

HALO – Kite foil / Freeride

HALO je neuvěřitelně příjemné při freeridu na foilu a velmi výkonné ve slabém větru. Je to velmi hravý drak, který je velmi obratný, hladký v každém oblouku, lehký na baru a schopný dodávat stabilní sílu při kitellopech. HALO je celkově sportovní drak, s nímž se vyplatí létat.

Tento drak je k dispozici ve velikostech 8, 10, 12, 15 a 19 m².

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

DIABLO – Pro race

DIABLO je náš profesionální závodní drak registrovaný pro olympijské hry, který nabízí maximální výkon a nejvyšší stabilitu. Tento drak si poradí s jakýmikoli podmínkami, takže se můžete soustředit na závodění. 

Je k dispozici v osmi velikostech od 8m² do 25m². 

 

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

Ale jak vybrat mezi....?

Celkově se výběr draka bude lišit v závislosti na zamýšleném programu a jízdních podmínkách a síle větru.

 

BANDIT a TRIGGER?

 

BANDIT zvládá vše dobře a uspokojí širokou škálu jezdců. Je skvělou volbou pro jezdce na twin tipech, kteří občas rádi surfují nebo foilují, nebo pro ty, kteří hledají freeride bez námahy a zároveň si chtějí užít skoky a dobrý hangtime.

Hangtime bude o něco kratší než u modelu TRIGGER, ale BANDIT je celkově o něco živější a uživatelsky přívětivější v navigaci.

Pokud se chcete opravdu soustředit a zlepšit své dovednosti v Big Airu, pak je TRIGGER lepší volbou. Tento drak byl navržen speciálně pro tuto disciplínu, a je tak ideální pro jezdce, kteří chtějí házet obrovské skoky a kiteloopy s velkým hangtime. 

Na bar bude vyvíjen menší tlak než u kite BANDIT, takže jízda ve vysokých rychlostech bude snazší a pohodlnější. I když je také velmi efektivní ve freeridu, je méně univerzální než BANDIT.

V konečném důsledku je TRIGGER vhodnější pro jezdce, kteří se chtějí zlepšovat a prosazovat v Big Airu. Pro ty, kteří chtějí dělat od všeho trochu, jako je twin tip freeride, strapless freestyle,  surf a foil, bude lepší volbou BANDIT.

 

 
 

TRIGGER a BULLIT?

 

Oba draci jsou Big Air, ale BULLIT bude skutečně nejlepší v silném větru. Je to drak stvořený k tomu, aby neohroženě čelil nárazovému větru s větším komfortem než jakýkoli jiný drak F-ONE. Tlak na baru bude větší, což umožní velké overpowered kiteloopy. Navíc jeho pětispírový rám přináší velkou stabilitu a vede k čistým a bezpečným megaloop.

Pokud chcete vzlétnout a dosáhnout nových výšek v podstatě za všech podmínek a zároveň si užít super hladké přistání, pak si vyberte TRIGGER, protože nabízí více času ve vzduchu. Pro odhodlané megaloopy v silném větru a drsných podmínkách bude vaší volbou drak BULLIT.

 
 

BANDIT a BANDIT S?

 

Pokud milujete surfování a chcete se na tento program opravdu zaměřit, je BANDIT S jasnou volbou. Je to jeden z nejhravějších a nejlehčích draků této řady, který těží z působivého depoweru. V baru působí extrémně lehce a je velmi obratný, dokonale stvořený pro tento neustálý pohyb ve vlnách. Nikdy se nebudete muset obávat uvolněných šňůr nebo toho, že by vás drak příliš táhl při ostrých zatáčkách a carvech. 

BANDIT je opět extrémně všestranný a ve vlnách se bude dobře chovat. Při surfování je však o něco méně obratný. Tlak na baru uspokojí některé strapless freestylové jezdce, ale méně jezdce zaměřené na jízdu na vlnách. 

 
 

… některým z těchto draků, pokud chci kite foil?

 

Mnoho našich draků vyniká v disciplíně kite foil. 

BREEZE je lehký, ovladatelný a stabilní, což jsou vlastnosti, které je nutné u foilového draka mít. Tento nafukovací drak s jednou spírou přinese skvělou kontrolu rychlosti na foilu.  Je to ideální drak pro foiling v jakýchkoli podmínkách, zejména při slabém větru.

Podobné vlastnosti má i HALO, drak Ram air, který přináší bezproblémovou ovladatelnost a lehkost při všech foilingových session. Je dobrou volbou pro zkušené jezdce, kteří hledají výkon, zejména v nízkém - a velmi nízkém - pásmu větru.

BANDIT S je díky své lehkosti a jemnosti při každém manévru velmi příjemný s foilem. Tento tříspírový drak je lehký, stabilní, rychle zatáčí a má obrovský rozsah ve větru. Je také fantastický pro freeride strapless kite foil sessions.

A konečně, BANDIT je skvělou volbou pro freeridové seance na foilu, stejně jako pro začátek učení skoků a kiteloopů.

Pro jezdce, kteří se chtějí zdokonalit v Big Air kite foil, je TRIGGER samozřejmě fantastický na vysoké skoky a posílání velkých kite loopů.

How to choose your F-ONE kite ? 15

 

... nafukovacího draka a komoru?

 

Výběr mezi nafukovacím a komorovým drakem nakonec závisí na osobních preferencích a úrovni dovedností.

Náš HALO má obrovské schopnosti v nízkém pásmu, je vždy spolehlivý a přináší vynikající rychlost a výkon ve velmi slabém větru. Skvěle se hodí také pro airstyle kiteboarding, nebo dokonce snowkiting.

Například náš dvojnásobný mistr světa v kite foilu Charles Brodel rád jezdí s HALO ve větru mezi 5 - 20 uzly. Když vítr zesílí, přechází na nafukovací kite. Nedávno se stal mistrem světa v Kite Foil Big Air v roce 2022 s křídlem TRIGGER.

 
 

Trigger - the new Big Air kite by F-ONE 16

 

Naše nabídka draků pokrývá všechny disciplíny, větrné podmínky i styl jezdce - od Big Airu přes kite foil, freestyle unhooked až po surf a freeride.

Ještě důležitější je, že při výběru F-ONE si nevybíráte jen průlomové designy a špičkové materiály. Vybíráte si značku, která upřednostňuje konstrukci plachet pro co nejintuitivnější jízdu, takže se nikdy nemusíte starat o chování svého draka.

 

 

 

 

How to choose your F-ONE kite? 6

Díky za přečtení, ale jelikož věříme že 5min jízdy dá minimálně za hodinu čtení, jsme tady pro Vás se všemi modely. 

 

 
Zpět do obchodu