BANDIT XII 2019

 

Legenda stále lepší a lepší! 

 

Kite  vyniká ve všech oblastech kiteboardingu a stále se rok od roku zdokonaluje.

Neuvěřitelná kontrola draka se stává nezapomenutelným zážitkem.

 

Je jedno, jestli jsi začátečník nebo ostřílený jezdec, jestli jezdíš freestyle nebo vlny. BANDIT je kite, který tě dostane.

 

 • OBROVSKÝ jízdní rozsah
 • Hravý ve všech podmínkách
 • Bezstarostný auto restart z vody
 • Mimořádná manévrovatelnost
 • Dokonalá rovnováha mezi výkonem a bočním tahem
 • Přesné vyladění rychlosti
 • Dokonalé spojení mezi kitem a jezdcem
velikost
barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Značka: F-ONE
–40 % 17 700 Kč 18 400 Kč od 17 700 Kč
Kategorie: NAFUKOVACÍ
Záruka: 2 roky
Pohlaví: Unisex
Zaměření: Freestyle, Wave, Allround, Freeride, Low wind, Foil
bandit 12 the legend better again
Akce
ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma –40 %

 

Product video

Program

BANDIT PROGRAM

 

 

Popis

 

 • Obrovský rozsah ježdění: fantastické zvládání poryvů a velký depower u nového BANDITA zaručují, že si užiješ každou session bez ohledu na podmínky.
 • Mimořádná manévrovatelnost a reakce: Je to jako řídit stíhačku namísto osobního letadla!
 • Dokonalé spojení: Nový BANDIT je prodloužením tvého těla. Toto unikátní spojení zajistí, že ovládáš svého kita bez prodlevy a s absolutní přesností.
 • Maximální pohodlí díky hladkému a konzistentnímu přísunu energie a vyladění bočního tahu.
 • Díky dokonalému spojení všech našich znalostí společně s nejnovější technologií a materiály si můžeš užít kite, který vyniká ve všech směrech a udělá každou tvoji session nezapomenutelnou.

Bandit 12 The Legend, better again 3

 

Jak zdokonalit Bandita?

Každý rok si R&D F-one pokládá výše zmíněnou otázku a každý rok ji následuje otázka další: Co vlastně hledáme?

Soustředíme se především na větrný rozsah, boční tah, zpětnou vazbu, tah na baru a manévrovatelnost. Po jedenácti letech neustálého obohacování jsme se zaměřili na konkrétní oblasti, abychom nasměrovali naše úsilí a dosáhli našich cílů s dvanáctou edicí Bandita.

 

Velký jízdní rozsah

Velký jízdní rozsah byl pro Bandita vždy klíčovou vlastností, a to především proto, že si tak můžete užít delší session v různých podmínkách. To že kite má velký větrným rozsah, ještě neznamená, že se chová v celém spektru správně. Cílem návrhářů a testerů bylo zlepšit efektivní „jízdní rozsah“ tak, aby si mohl provádět všechny své triky v celé úrovni větrného rozsahu. S Banditem zjistíš, že ti umožňuje dát ze sebe to nejlepší bez ohledu na podmínky.

 

Maximální spojení

Mezi jezdcem, větrem a vodou je zvláštní spojení. Vaše spojení s drakem je zásadní, je to o tom, jak cítíš sílu větru, což ti poskytuje lepší kontrolu. Pocity, které dostáváme při kitingu, jsou vždy jiné, vítr se neustále mění, a také i voda, na které jedeme. S předvídatelným a konzistentním dodáváním energie a neuvěřitelnou zpětnou vazbou na baru, nový Bandit zajišťuje, že každá session bude dobrá. Už nebudou stížnosti na poryvový vítr nebo na problémy s ovládáním při high endu.

 

Manévrovatelnost

V letošním roce se ovladatelnost nového Bandita výrazně zlepšila, takže se každá velikost kitu zdá mnohem menší. Zjistíte, že 12 m létá jako 9 m a ten pocit je dokonalý.

 

Hladký přísun energie

Mnoho kiterů si plně neuvědomuje důležitost bočního tahu kitů. Když jdeme, vždycky bojujeme proti sílám kitu tím, že hraníme, abychom vytvořili pohyb vpřed. Již řadu let pracujeme na snížení bočního tahu, který odpracuje jezdec, což znamená, že si můžete užít delší a pohodlnější jízdu s menším úsilím. Nový Bandit nabízí perfektní rovnováhu mezi výkonem a bočním zatížením, s fantastickým low endem a neuvěřitelným komfortem ve středu a v horní části větrného rozsahu. Hranění nikdy nebylo tak snadné, vaše skoky budou ještě větší a vaše deska bude volná.

 

3D view

 
 

Naše zkušenosti

Bandita 2019 jsme měli možnost testovat již na podzim 2018 v sousedním Polsku na Helu a to ve velikostech 10 a 12m. Kite nás zaujal především jeho jednoduchým ovládáním a výkonem. Drak dělá přesně to co se po něm chce, díky velkému depoweru Vám dodá přesně tolik síly kolik potřebujete a je neuvěřitelně rychlý i ve velkých velikostech. Snažím se vyhnout jednomu známému klišé - výkon jak 15tka ale rychlý jak 10tka :-)

 

Co se týče hlavních změn oproti předešlým modelům, drak má větší uši a tím pádem je více do tvaru C ( Delta C shape je kombinace tvaru delta a C) Díky tomu je drak mnohem stabilnější a točí se krásně kolem ucha, což oceníte hlavně při kiteloopech. Celkově je potom kite intuitivnější a jednodušeni ovladatelný. 

 

Poslední novinkou je možnost nastavení kitu pomocí jednoho uzlíku na uchu blíže odtokové hraně. Volíte tím poměr mezi tahem na baru a rychlostí točení. 

 

Závěr: Bandit je all-round kite, který si najde místo v srdci u 99% kiterů, jeden den sním můžete sjíždět 3m vlny, druhý den odjíždět wakestyle nebo freestyle tricky na flatu a třetí si užijete perfektní foil session ve slabém větru. Kite je výborný ve všech těchto disciplínách! Pokud nevěříte, k testu máme k dispozici velikosti 12 a 8m. Budeme rádi pokud nás kontaktujete, nebo oslovíte u vody. 

 

 

Uzlík 1 rychlejší otáčení, redukován tah na baru. Pocitově spíše delta    Uzlík 2 tah na baru narůstá, otáčení je redukováno.více pocit C profil

 

BACK-LINE-TUNING-knot-1-1BACK-LINE-TUNING-knot-2-1

        

 

Technologie

 

DELTA C-SHAPE

Technologie DELTA C-SHAPE nabízí bezkonkurenční stabilitu a reakci řízení při maximálním depoweru, s možností spojit přední šnůry na předním okraji draka.

DELTA C-SHAPE je patentovaný design používaný F-ONE na všech dracích za posledních 12 let.

Tento tvar byl výsledkem designového výzkumu k maximální optimalizaci aerodynamického tvaru draka a jeho depoweru. Poskytuje možnost přizpůsobit více oblastí vrchlíku v prostředních částech, aby se vytvořila větší plocha, zatímco tvar C zajišťuje, že drak zůstává stabilní a plynulý.